Publicista Petr Uhl prohrál svůj spor s nejvyšší státní zástupkyní Renatou Veseckou. Vesecká nemusí veřejně prohlásit za nepravdivý svůj výrok, kterým označila informace v Uhlově článku v deníku Právo týkající se kauzy bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka za lživé. S konečnou platností o tom rozhodl pražský vrchní soud.

Odvolací senát potvrdil verdikt Krajského soudu v Hradci Králové, který publicistovu žalobu zamítl loni v říjnu. Uvedl, že nejvyšší státní zástupkyně v televizním pořadu Otázky Václava Moravce vyslovila svůj názor, na což má nárok. Komentátor Práva Uhl se proti rozhodnutí odvolal, výrok Vesecké ho prý poškodil na profesionální pověsti a cti. S odvoláním však neuspěl.

Vesecká v listopadu 2007 v diskusním pořadu České televize kritizovala Uhlův článek nazvaný Pro Veseckou - třikrát a dost. "A v tom článku tak, jak bývá už v poslední době, bych řekla, celkem pravidlem u pana Uhla, jsou zveřejňovány a prezentovány nepravdy, dezinformace a lži," uvedla nejvyšší státní zástupkyně.

Uhl psal v Právu o rozhodnutí Vesecké odejmout dozor nad trestní věcí obviněného bývalého vicepremiéra Jiřího Čunka přerovskému státnímu zástupci Radimu Obstovi a přikázat ji do Jihlavy Arifu Salichovovi. Publicista například napsal, že Vesecká mate veřejnost. Dále uvedl, že by texty rozhodnutí o odnětí a předání věci, o zastavení trestního stíhání i o zrušení tohoto zastavení měly být zveřejněny.