Českou poštu v úterý ráno postihl vážný výpadek služeb v Praze a okolí. Podle serveru Novinky.cz přibližně od sedmi hodin ráno nefungovaly počítače, na přepážkách nebylo možné realizovat platební operace a mimo provoz byly i přepážky CzechPoint.

Zásilky se dařilo dohledávat pomocí doručenek, ale lidé se složenkami neuspěli. "Listovní zásilky vydáváme i přijímáme," uvedla mluvčí české pošty Marta Selicharová. Obnova fungování serverů trvala někde i 20 a více minut.

Generální ředitel Petr Sedláček na Rádiu Česko vyloučil, že by důvodem problémů bylo úterní spuštění prototypu nového informačního a odbavovacího systému.

"To je přesně taková ta situace, že když my máme slavnostní den, který je pro poštu tak důležitý, tak nás bohužel skutečně v oblasti Prahy postihl výpadek některých serverů. Nicméně zhruba po 50 minutách bylo všechno uvedeno do provozu a teď už opět všechno funguje," řekl Sedláček.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist