Informaci serveru planes.cz, který se specializuje na problematiku letectví, potvrdila tisková mluvčí ČSA Hana Hejsková. "Linka do New Yorku musela být zrušena v souvislosti s událostí v Ostravě," uvedla Hejsková. Na ostravském letišti byl kvůli nedodržení technických parametrů odložen charterový let do turecké Antalye, se kterým měli odcestovat klienti turistické kanceláře Exim Tours a dvou dalších regionálních CK. S turisty nakonec odletěl stroj používaný právě na pravidelné lince Praha-New York.

Třetí a poslední Airbus A310, který ČSA měly v minulosti k dispozici pro dálkové lety, v současné době čeká na odkoupení novým majitelem a stojí odstaven v Praze.

Airbus ČSA neodletěl ani napodruhé. Kvůli technickým potížím - čtěte ZDE

ČSA nemají to hlavní: pasažéry. Od počátku roku prodělaly 1,3 miliardy - čtěte ZDE 

Letadlo odstavené v Ostravě mělo problémy už při startu z Brna a tamní odlet měl zpoždění půl hodiny. Cestující uvádějí, že stroj zvláštně vibroval a v kabině byly cítit zplodiny od motorů.

Problémy měl minulý pátek i jeden z odpoledních letů ČSA do Bruselu, aerolinky ho "z technických důvodů" zrušily. Cestující tehdy odcestovali následující linkou, na palubu letu z belgické metropole se ale všichni nevešli a ČSA jim proto nabídly alternativní řešení, tedy například odlet s jinou společností nebo pozdějším letem.