Volební štáb ODS pro podzimní volby do Poslanecké sněmovny nebude v sídle strany na Jánském vršku. Ve čtvrtek to potvrdil první místopředseda strany David Vodrážka. Bližší informace o nové adrese volebního štábu prý strana zveřejní příští týden, podle serveru Aktuálně.cz ale bude štáb sídlit v jedné z nově postavených kancelářských budov u dálnice D1 na Praze 4.

"Volební štáb bude zasedat jinde než na Jánském vršku, právě z toho důvodu, že se chceme prezentovat jako moderní politická strana," řekl Vodrážka. "Pronajmeme si část objektu, odkud bychom chtěli vést volební kampaň," doplnil.

Je to moc do kopce...

Na Jánském vršku na Malé Straně ODS sídlí od roku 2003. Tehdy strana dům koupila za 100 milionů korun. Předtím 13 let sídlila v pronájmu ve Sněmovní ulici.

Vedení ODS ale prostory budovy na Jánském vršku nevyhovují a uvažuje o přestěhování. Předseda občanských demokratů Mirek Topolánek například loni na stranickém kongresu mluvil o tom, že by se sídlo strany mělo dostat více do centra dění.

Poloha Jánského vršku se občas stala terčem i vnitrostranického vtipkování. Například když před časem redakce HN zjišťovala, kolik představitelů ODS zná jejího hlavního manažera Jana Kočího, odpověděl známý šprýmař senátor Jaroslav Kubera: "Sídlo hlavní kanceláře ODS je hodně do kopce. Moc tam tedy nechodím," vysvětlil svůj nezájem senátor Jaroslav Kubera.

Stěhování sídla strany? Po krizi

Vodrážka nicméně zatím odmítá, že by přesun volebního štábu předznamenával stěhování celého stranického sídla, i když se o něm v ODS uvažuje. "V tuto chvíli jsme o tom neuvažovali. Já to nemůžu úplně vyloučit, ale rozhodně to není primární snaha," řekl.

Podle prvního místopředsedy strany brání ODS ve stěhování také současné zpomalení ekonomiky. "Ukazuje se, že v době hospodářské krize kupovat nový objekt, prodávat starý objekt je velmi nevýhodné, takže jsme to trošku odsunuli," prohlásil.