Pražané se v neděli již pošesté připojili k celosvětovému pochodu proti hladu. V bílých tričkách se symbolem Světového potravinového fondu a s oranžovými a modrými balonky prošly stovky lidí za zvuku bubnů pětikilometrovou trasu hlavním městem. Před startem a pak i z průvodu odesílali dárcovské DMS, z každé dostane fond OSN 27 korun na programy výživy dětí v chudých zemích. Na jídlo pro jedno dítě na jeden den stačí pětikoruna, takže každý přispěl hned několika dětem.

Pochody proti hladu se v neděli konaly ve všech časových pásmech. Tisíce lidí tak symbolicky obešly zeměkouli. Průvody upozornily na celosvětový problém hladu a získaly prostředky na boj proti dětskému hladu ve světě. V důsledku podvýživy a hladu zemře každým rokem více lidí než na HIV, malárii a tuberkulózu dohromady.

"Jedna miliarda lidí se dosyta nenají, jde spát s prázdným žaludkem. Z té miliardy je 400 milionů dětí. Proto chceme podpořit školní programy, kde se děti dostanou ve škole k jídlu. Je to úžasné propojení, projekt zajistí dítěti jídlo i vzdělání," řekl ČTK za organizátory pochodu ředitel humanitární organizace Adra Jan Bárta.

Na následky hladu umírá ve světě každých šest sekund jedno dítě. Přitom je možné za 1200 korun zajistit v zemích Afriky potraviny a školné pro jedno dítě na celý rok.