Vyšetřovatelé našli podezřelý vůz i s celou posádkou. Pátrání po žhářích ale pokračuje.

"I díky svědectví občanů jsme vypátrali tmavé vozidlo, které mělo v době zahoření domu projíždět kolem. Ustanovili také posádku vozidla. Detailním prověřením však nebyla souvislost se skutkem prokázána," vysvětlila mluvčí severomoravské policie Soňa Štětínská.

Podle Štětínské policie zatím nemá informace, které by potvrdily či vyvrátily některou vyšetřovacích verzí. Stále se hovoří o možném rasově motivovaném útoku, osobních sporech či údajném vymáhání druhu lichváři. Policisté zatím jen vyloučili domněnky, že si rodina dům zapálila sama.

Domek devítičlenné romské rodiny ve Vítkově na Opavsku začal hořet po zásahu zápalnými lahvemi v noci na 19. dubna. Při následném požáru byli tři lidé zraněni. Nejvážněji dvouletá dívka. Dítě utrpělo popáleniny druhého a třetího stupně na 80 procentech těla. Holčička je stále v péči lékařů popáleninového centra ostravské fakultní nemocnice.

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist