Plánovaná stávka v dopravě prozatím nebude. Ministr financí Miroslav Kalousek na středečním setkání zástupců odborů řekl, že prozatím stáhl z jednání vlády záměr zrušit daňové zvýhodnění některých zaměstnaneckých benefitů, především režijních jízdenek a stravenek.

"Přítomní zástupci odborových organizací a svazů vítají rozhodnutí ministra financí stáhnout věcný záměr návrhu zákona o dani z příjmu z projednávání ve vládě ČR. I nadále trvají na svém stanovisku, že současný systém zaměstnaneckých benefitů je výhodnější než  ministrem financí navrhované nahrazení zaměstnaneckým a důchodcovským paušálem," stojí v tiskové zprávě odborů, zaslané do redakce iHNed.cz.

Čtěte více - zpráva z pondělí

"Na základě výše uvedeného stanoviska ministra financí, které splňuje základní požadavek odborů, aby nebyl ve vládě projednáván stávající návrh věcného záměru zákona o dani z příjmu, přijímají přítomní zástupci odborových organizací a svazů v dopravě toto rozhodnutí: Od dnešního dne zastavujeme přípravu časově neomezené stávky v dopravě!," dodávají odboráři.

"Bezprostřední hrozba byla zažehnána, ale my zůstaneme ve střehu," řekl mluvčí odborářů Libor Poláček.