Metro_stanice__192x128_.jpgMetro bude jezdit každých deset minut, zatímco v současné době jezdí v některých dopoledních hodinách i každé čtyři minuty. Na tramvaj budou cestující čekat 20 minut, přičemž nyní čekají 15 minut.

Důvodem omezení nedělního provozu je podle Filipa Drápala, mluvčího společnosti Ropid, která v Praze a okolí organizuje veřejnou dopravu, snaha ušetřit.

Podle mluvčího navíc v neděli dopoledne nejsou spoje tolik vytížené. Letos v květnu otevřel DPP prodloužený úsek z Ládví do Letňan. Protože ale dostal na provoz v příštím roce zhruba stejně peněz jako letos, budou mu chybět peníze na pokrytí provozu od ledna do začátku května.

Dopravní podnik už dříve oznámil, že od 5. ledna zavede na trase metra C v pracovních dnech od 6:30 do 19:00 takzvaný pásmový provoz. V úseku Ládví - Letňany tak pojede pouze každá druhá souprava. To ale podle Drápala nestačí.

Nepřehlédněte:

Na tramvaj až 20 minut 

O den dříve DPP upraví také nedělní dopolední provoz. Až do 12:00 budou všechny linky metra jezdit každých deset minut. V současné době jezdí linka A zhruba do 8:30 po deseti minutách, poté po 7,5 minutách. Na trase C soupravy vyjíždí na trať po sedmi minutách, na trase B po 9:30 dokonce každé tři až čtyři minuty.

DPP prodlouží také nedělní intervaly u tramvají. Dopoledne pojedou všechny tramvajové spoje jednou za 20 minut, kromě linek 7, 9, 11 a 22, které budou mít interval deset minut. Dosud jezdily tramvaje po 9:00 každých 15 minut.

Provoz autobusů se téměř nezmění, od 1. ledna se upraví trasy příměstských linek 331, 333, 341, 342 v oblasti Dolních Břežan.