Silnice R6Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v pátek slavnostně otevřelo zhruba desetikilometrový úsek rychlostní silnice R6 od pražského okruhu do Pavlova. Na zprovoznění této části rychlostní komunikace netrpělivě čekali zejména obyvatelé Hostivice, Jeneče a Pavlova, jimiž denně projíždějí tisíce aut.
 
Slavnostního zahájení se zúčastnil bývalý hejtman Petr Bendl (ODS), který v úvodním projevu podotkl, že se na tuto stavbu čekalo "drahně let". Podle dřívějších příslibů ministrů dopravy to mělo být již v roce 1999, připomněl. Až bude vybudován celý obchvat Prahy, dopravní situace by se podle Bendla měla ještě zlepšit.

Čtěte také

Současné vedení kraje na slavnostním zahájení zastupoval hejtmanův náměstek pro dopravu Robin Povšík (ČSSD), který poděkoval Bendlovi za to, co ve funkci pro dokončení rychlostní komunikace udělal. I přes střídání vlád v čele kraje by se na to podle Povšíka nemělo zapomínat.

K otevření nového úseku mělo dojít až v roce 2010 

Nová část R6, jejíž vybudování stálo kolem tří miliard korun, měří 10.430 metrů. Začíná na kraji Prahy, napojuje se na mimoúrovňovou křižovatku Řepy a severně od Pavlova navazuje na dříve dokončené úseky, které v současnosti končí v Novém Strašecí. Doprava by se z obcí mezi Pavlovem a metropolí měla přesunout na rychlostní silnici v sobotu kolem poledne, kdy na dokončený úsek budou moci vyjet první řidiči.
 
Stavba začala v březnu 2005 a podle původních plánů měla skončit až v roce 2010. Kvůli kritické dopravní situaci v obcích v okolí stavby se ale práce uspíšily.