Parkovani__192x128_.jpg Parkovat zadarmo bude možné o vánočních svátcích a dnech pracovního klidu ve všech zónách placeného stání s parkovacími automaty, rozhodla v úterý pražská městská rada.

Změna platí pro ty úseky, kde se smí bezplatně parkovat o nedělích. Prvním takovým dnem "bezplatného parkování" bude Štědrý den. Novináře o tom informoval náměstek primátora Rudolf Blažek.

"Týká se to prakticky všech parkomatů na území Prahy pouze s jednou výjimkou: oblasti Karlova náměstí, kde jsou automaty v provozu sedm dní v týdnu," řekl Blažek.

Rozhodnutí se týká nejen oranžových a zelených zón pro stání do dvou, respektive do šesti hodin, ale jednotlivé městské části můžou na Vánoce přerušit i provoz rezidentních modrých zón.

Čtěte více:

Zóny placeného stání vznikly v říjnu 2007 v levobřežní části Prahy 1, v listopadu 2007 na Praze 2, v březnu 2008 na Praze 7 a v srpnu 2008 na Praze 3. Letos v červenci zároveň městská rada rozhodla, že jakékoliv přerušení zón placeného stání je v kompetenci jednotlivých městských částí.

Většina starostů dvaadvaceti pražských městských částí se 12. prosince shodla, že magistrát by měl začít řešit parkování v hlavním městě uceleně a vytvořit celoměstskou koncepci zón placeného stání. Ty totiž údajně způsobují problémy těm městským částem, které sousedí s těmi, jež je zavedly.