Václav KlausPrezident Václav Klaus v neděli poblahopřál Mirku Topolánkovi k opětovnému zvolení do čela ODS. Klaus tak učinil jeden den poté, co se na víkendovém kongresu občanských demokratů vzdal své funkce čestného předsedy strany.

 

"Vážený pane předsedo, blahopřeji Vám ke znovuzvolení do funkce předsedy Občanské demokratické strany a přeji Vám v této funkci mnoho úspěchů," uvedl Klaus podle prohlášení, které ČTK zaslal Hrad.

 

Čtěte také

 

Premiér Topolánek porazil v klání svého rivala, odcházejícího prvního místopředsedu ODS a pražského primátora Pavla Béma. Ten se nebrání, když je nazýván "prodlouženou rukou" Klause.

 

Topolánek se s Klausem dostal v poslední době do střetu kvůli celkovému směřování ODS a také například kvůli unijní Lisabonské smlouvě, která má za cíl reformovat činnost rozšířené EU. Klaus se zněním "Lisabonu" nesouhlasí, Topolánek je naopak pro jeho přijetí.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist