Vážený pane prezidente!

Srdečně Vám blahopřejeme k Vašemu zvolení do prezidentské funkce. Naše přání není nikterak formální a pramení z radosti, kterou máme z toho, jak se voliči USA rozhodli, a z toho, že ve Vás vidíme velkou naději.

Věříme, že se Vám povede naplnit vše, co jste si předsevzal jak v oblasti mezinárodních vztahů, současné finanční krize, tak i v oblasti životního prostředí. Naději na to, že svým věkem, energií a schopnostmi přispějete k dalšímu pozitivnímu vývoji v oblasti bezpečnostní politiky opřené zejména o konsensus v rámci Severoatlantické aliance.

Pro Českou republiku svitla dnem Vašeho zvolení naděje třem čtvrtinám obyvatelstva, které opakovaně v průzkumech veřejného mínění vyjadřují nesouhlas se zamýšlenou bilaterární dohodou o umístění radarové stanice na našem území, jež má být v blízké budoucnosti ratifikována českým Parlamentem.

Dovolujeme si tlumočit Vám jejich obavy s přesvědčením, že právě Vy budete zárukou upřednostnění mírových řešení, demokratického dialogu a zhodnotíte situaci tak, aby nedocházelo ke zbytečným eskalacím napětí.

S přáním mnoha úspěchů v prezidentském úřadě i v soukromém životě.

Věra Jakubková a Olga Zubová
poslankyně Parlamentu ČR za Stranu zelených

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist