Ve čtvrtek ráno za přísných bezpečnostních podmínek zahájily policisté v pražské restauraci Monarch rekonstrukci vraždy Václava Kočky mladšího.

Hoteliéra Bohumíra Ďurička viněného ze zastřelení Kočky přivezlo krátce po 09:00 do restaurace několik členů zásahové jednotky. Prostor před budovou je již od časného rána ohrazen policejními páskami, místo zkontroloval pyrotechnik a policisté ze psem.

Zhruba po dvou hodinách policie Ďurička zase odvezla zpět do pankrácké vazební věznice. Během dopoledne dorazili na místo rekonstrukce i členové rodiny Kočkových - Václav Kočka starší, bratr zavražděného a jeho přítelkyně. S nimi byl na místě činu advokát Josef Lžičař.

Celá událost byla pod dozorem novinářů, kterých se u restaurace sešly zhruba tři desítky. Před domem je stále improvizovaný pomníček fotografií Václava Kočky mladšího s květinami a svíčkami.

Čtěte také

Po křtu knihy předsedy ČSSD Jiřího Paroubka zastřelil Kočku pražský hoteliér Bohumír Ďuričko. Policie již minulý týden Ďurička obvinila z vraždy, hrozí mu deset až 15 let vězení.

Rekonstrukce by podle právníka Václava Kočky staršího Josefa Lžičaře měla napovědět, jak se celý incident stal a co bylo příčinou střelby. Jeho klient by se měl prý rekonstrukce také zúčastnit, pokud mu to ovšem dovolí zdravotní stav.

BLOGY na iHNed.cz

Ke střelbě došlo minulý čtvrtek kolem 23:00. Podle policie se oba muži dostali do sporu a následně i do potyčky. Ďuričko pak údajně vytáhl zbraň a Václava Kočku mladšího zastřelil. Podle Lžičaře byl Kočka mladší zasažen třemi výstřely do hrudi.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist