Bohumír Ďuričko - údajný vrah

Někdejší vysoký funkcionář. Za komunismu pracoval na ministerstvu zahraničního obchodu, byl také ekonomickým náměstkem Cestovní kanceláře Sporturist. Po sametové revoluci úspěšný podnikatel a hoteliér. Spravuje stovky různých objektů, mezi nimi například pražský hotel Axa.

Přátelí se s kontroverzním fotbalovým bossem Jaroslavem Starkou, v minulosti mu patřil i fotbalový klub Dukla. Jeho jméno se objevilo v Kubiceho zprávě, kde se píše, že "dle zdroje novinářů zde (na své jachtě) měl držet a souložit se svojí nezletilou dcerou, kterou měl mít při jeho návštěvách k dispozici Paroubek". Ďuričko i Paroubek to označili za lež, která je velmi poškodila.

Václav Kočka starší - otec oběti

Šestašedesátiletý člen ČSSD, organizátor Matějské pouti, šéf atrakcí na pražském Výstavišti, známý předsedy ČSSD Jiřího Paroubka a místopředseda sociální demokracie na Praze 7. Od šedesátých let se pohybuje ve světě kolotočů a pořádání poutí, například vyjížděl s atrakcemi do Sovětského svazu. Později se podílel na vývozu některých hvězd do zemí východního bloku (mimo jiné Karla Gotta či Heleny Vondráčkové).

Také jeho jméno figuruje v Kubiceho zprávě, podle ní má Kočkova rodina podíl na vraždě bosse pražského podsvětí Františka Mrázka. Tyto informací ale nebyly potvrzeny a detektivové z ÚOOZ proti Kočkovým nikdy nevznesli žádné obvinění .

Václav Kočka mladší - oběť

vaclav-kocka-192.jpgSyn Václava Kočky staršího, rovněž člen sociální demokracie. Měl být pokračovatelem rodinné tradice a převzít po otci organizování Matějské pouti. V minulosti o něm nelichotivě hovořil například premiér Mirek Topolánek. "V Praze není třeba vysvětlovat, co znamená jméno Kočka, jeho synové a jeho synovec a provázání na ruskou mafii," řekl Topolánek před časem na Frekvenci 1.

Po čtvrteční tragické události ale Topolánek s Kočkovými vyjádřil soustrast. "Přes všechno, co jsem o přátelích Jiřího Paroubka kdy řekl, bych chtěl rodině Kočkových vyjádřit soustrast," řekl. 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist