soudce-192-128.jpgSyn někdejšího šéfa Poldi Kladno Marko Stehlík půjde za poškozování věřitele definitivně na 2,5 roku do vězení. Středočeský krajský soud pondělním rozhodnutím zmírnil předchozí čtyřletý trest, který Stehlíkovi vyměřil Okresního soudu v Kladně. Rozsudek je pravomocný.

Potomek bývalého majitele kladenských hutí Vladimíra Stehlíka Marko poškodil věřitele v srpnu 1996, když převedl vlastnictví výrobních zařízení z firmy Bohemia Art na společnost Merlin, jejímž byl do května téhož roku majitelem. Společnost Merlin si vzala padesátimilionovou půjčku od Poldi, kterou měla splatit prostřednictvím leasingové smlouvy. To se však nikdy nestalo. Mezitím byla pohledávka převedena z Poldi na Bohemia Art, ke které se peníze nikdy nedostaly. 

Předchozí zprávy ke kauze

Stehlík vinu od počátku odmítal. Obvinění označil za cílenou snahu ze strany státu o likvidaci hutí a kriminalizaci jeho rodiny.

Marko Stehlík čelí v současné době spolu se známým pražským advokátem Jiřím Teryngelem také obvinění z účasti na více než stomilionovém daňovém úniku. Oba muži skončili na zhruba měsíc ve vazbě kvůli tomu, aby neovlivňovali svědky. Na konci července byli z vazby propuštěni.

Marko Stehlík je zároveň spolu s bývalým ekonomickým ředitelem kladenských hutí Lubošem Pejpou v souvislosti s transakcemi kolem bývalé společnosti Poldi Ocel stíhán za zneužívání informací v obchodním styku a z porušování povinnosti při správě cizího majetku. Stíhán byl v této věci i jeho otec Vladimír, v červnu ale žalobce trestní stíhání někdejšího šéfa kladenských hutí přerušil. Pro těžkou chorobu jej totiž nelze postavit před soud. Vyšetřování kauzy ale pokračuje.