Pražský městský soud propustil z vazby Milana Čermáka, údajného spolupachatele "zloděje století" Františka Procházky, obviněného z krádeže více než půl miliardy korun z bezpečnostní agentury G4S. Čermák se dostal na svobodu po složení kauce deseti milionů. ČTK to ve středu řekla Štěpánka Zenklová z městského státního zastupitelství.

Čtěte také

Jedenapadesátiletý Čermák podle Zenklové podal k soudu stížnost proti tomu, že mu žalobci prodloužili pobyt ve vazbě. Městský soud pak jeho stížnosti vyhověl.

frantisek-prochazka-192-128.jpgKe "krádeži století" došlo loni 1. prosince přímo v areálu agentury G4S. Do objektu vjela dodávka maskovaná jako firemní vůz agentury a pachatel do auta naložil ukradené peníze. Hlavním aktérem krádeže byl podle vyšetřovatelů zaměstnanec G4S Procházka. Čermák údajně řídil dodávku. Svědčí o tom prý pachová stopa.

Policisté zadrželi Čermáka letos v březnu. Při domovní prohlídce našli podle médií větší množství telefonních SIM karet, počítačových čipů a také několik legálně držených zbraní, mimo jiné i americkou pušku M16. V zadním sedadle jeho terénního auta byly údajně schované tři miliony korun, dalších několik set tisíc bylo v domě.

Výsledkem domovní prohlídky byla prý i mačeta a sekera se stopami lidské krve. Městské státní zastupitelství popřelo, že by krev patřila Procházkovi. Odmítlo i potvrdit zprávu, kde byla krev nalezena.

Na Procházku je vydán mezinárodní zatykač. Pátrá po něm speciální tým policejního prezidia.