18. června 2005 - Krejčíř, který byl obviněn z podvodu, zločinného spolčení a z přípravy vraždy, policii utekl při domovní prohlídce v jeho vile v Černošicích u Prahy. Policie jej později obvinila i z další trestné činnosti.
20. června 2005 - Ministr vnitra František Bublan sdělil, že Krejčíř je zřejmě již za hranicemi ČR. Vyšlo najevo, že Krejčíř se v Dubaji setkal s manželkou Kateřinou a synem a že odletěli na Seychely, kde si již dříve zařídili státní občanství.
22. června 2005 - V souvislosti s Krejčířovým útěkem rezignoval policejní prezident Jiří Kolář.
23. června 2005 - Soud vydal na Krejčíře mezinárodní zatykač.
10. ledna 2006 - České úřady předaly Seychelám žádost o Krejčířovo vydání.
7. srpna 2006 - Ostravský krajský soud uložil Krejčířovi první pravomocný trest - dvouletou podmínku za celní podvod.
Konec srpna 2006 - Ostravský krajský soud Krejčířovi uložil trest 6,5 roku vězení a pokutu tři miliony korun za podvod z roku 1996. V jiném z případů soud Krejčíře v témže roce zprostil obžaloby z podvodu s pozemky.
23. února 2007 - Bylo oznámeno, že ČR podepsala se Seychelami návrh smlouvy o vydávání hledaných osob.
21. dubna 2007 - Krejčíře zatkla jihoafrická policie v Johannesburgu, kam Krejčíř přicestoval pod falešnou identitou.
4. června 2007 - Krejčíř byl odvolacím soudem v Johannesburgu propuštěn na svobodu.
11. června 2007 - ČR předala JAR žádost o vydání Krejčíře. Soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř může být znovu zatčen.
13. června 2007 - Policie v JAR Krejčíře zatkla. Soud nařídil ponechat zadrženého ve vazbě.
6. července 2007 - Soud v Johannesburgu rozhodl o propuštění Krejčíře na kauci ve výši tří milionů korun.
13. září 2007 - Soud v Johannesburgu zmírnil Krejčířovi podmínky propuštění na kauci. Souběžně běží řízení o poskytnutí politického azylu v JAR, o který Krejčíř v září požádal.
1. února 2008 - Soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř nebude z JAR k trestnímu stíhání do Česka vydán.
Počátek února 2008 - Pražský vrchní soud rozhodl, že Krejčíř může být ve všech probíhajících případech stíhán jako uprchlý.
14. května 2008 - Pražský vrchní soud rozhodl o tom, že proces v Krejčířově případu týkající se údajného tunelování společnosti Technology Leasing se bude konat. Podobně rozhodl vrchní soud v únoru i v případu půlmiliardového celního úniku jihlavské společnosti M5.
19. května 2008 - Ostravský soud začal projednávat kauzu kolem úvěru od IPB, v níž měl Krejčíř získat pro firmu Corado Trade nezákonně od banky dvacetimilionový úvěr a nesplatit jej. 21. května soud Krejčíře i jeho obchodního partnera obžaloby zprostil. Rozsudek není pravomocný.
5. června 2008 - Okresní soud pro Prahu-západ začal řešit obžalobu z podílnictví manželky Krejčíře Kateřiny, která údajně užívala manželovy peníze, ačkoli věděla, že pocházejí z trestné činnosti. Podle obžaloby za zhruba 150 milionů korun nakoupila a provozovala vilu v Černošicích u Prahy. V červenci soud Krejčířovou zprostil obžaloby. Verdikt je nepravomocný.
17. června 2008 - U Městského soudu v Praze začal proces, v němž je Krejčíř obžalován z únosu podnikatele Jakuba Konečného.
9. září 2008 - Pražský městský soud odsoudil Krejčíře k sedmi letům vězení kvůli únosu Jakuba Konečného. Verdikt je nepravomocný, lze se proti němu odvolat k vrchnímu soudu.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist