18. června 2005 - Krejčíř, který byl obviněn z podvodu, zločinného spolčení a z přípravy vraždy, policii utekl při domovní prohlídce v jeho vile v Černošicích u Prahy. Policie jej později obvinila i z další trestné činnosti.

20. června 2005 - Ministr vnitra František Bublan sdělil, že Krejčíř je zřejmě již za hranicemi ČR. Vyšlo najevo, že Krejčíř se v Dubaji setkal s manželkou Kateřinou a synem a že odletěli na Seychely, kde si již dříve zařídili státní občanství.

22. června 2005 - V souvislosti s Krejčířovým útěkem rezignoval policejní prezident Jiří Kolář.

23. června 2005 - Soud vydal na Krejčíře mezinárodní zatykač.

10. ledna 2006 - České úřady předaly Seychelám žádost o Krejčířovo vydání.

7. srpna 2006 - Ostravský krajský soud uložil Krejčířovi první pravomocný trest - dvouletou podmínku za celní podvod.

Konec srpna 2006 - Ostravský krajský soud Krejčířovi uložil trest 6,5 roku vězení a pokutu tři miliony korun za podvod z roku 1996. V jiném z případů soud Krejčíře v témže roce zprostil obžaloby z podvodu s pozemky.

23. února 2007 - Bylo oznámeno, že ČR podepsala se Seychelami návrh smlouvy o vydávání hledaných osob.

21. dubna 2007 - Krejčíře zatkla jihoafrická policie v Johannesburgu, kam Krejčíř přicestoval pod falešnou identitou.

4. června 2007 - Krejčíř byl odvolacím soudem v Johannesburgu propuštěn na svobodu.

11. června 2007 - ČR předala JAR žádost o vydání Krejčíře. Soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř může být znovu zatčen.

13. června 2007 - Policie v JAR Krejčíře zatkla. Soud nařídil ponechat zadrženého ve vazbě.

6. července 2007 - Soud v Johannesburgu rozhodl o propuštění Krejčíře na kauci ve výši tří milionů korun.

13. září 2007 - Soud v Johannesburgu zmírnil Krejčířovi podmínky propuštění na kauci. Souběžně běží řízení o poskytnutí politického azylu v JAR, o který Krejčíř v září požádal.

1. února 2008 - Soud v Johannesburgu rozhodl, že Krejčíř nebude z JAR k trestnímu stíhání do Česka vydán.
Počátek února 2008 - Pražský vrchní soud rozhodl, že Krejčíř může být ve všech probíhajících případech stíhán jako uprchlý.

14. května 2008 - Pražský vrchní soud rozhodl o tom, že proces v Krejčířově případu týkající se údajného tunelování společnosti Technology Leasing se bude konat. Podobně rozhodl vrchní soud v únoru i v případu půlmiliardového celního úniku jihlavské společnosti M5.

19. května 2008 - Ostravský soud začal projednávat kauzu kolem úvěru od IPB, v níž měl Krejčíř získat pro firmu Corado Trade nezákonně od banky dvacetimilionový úvěr a nesplatit jej. 21. května soud Krejčíře i jeho obchodního partnera obžaloby zprostil. Rozsudek není pravomocný.

5. června 2008 - Okresní soud pro Prahu-západ začal řešit obžalobu z podílnictví manželky Krejčíře Kateřiny, která údajně užívala manželovy peníze, ačkoli věděla, že pocházejí z trestné činnosti. Podle obžaloby za zhruba 150 milionů korun nakoupila a provozovala vilu v Černošicích u Prahy. V červenci soud Krejčířovou zprostil obžaloby. Verdikt je nepravomocný.

17. června 2008 - U Městského soudu v Praze začal proces, v němž je Krejčíř obžalován z únosu podnikatele Jakuba Konečného.

9. září 2008 - Pražský městský soud odsoudil Krejčíře k sedmi letům vězení kvůli únosu Jakuba Konečného. Verdikt je nepravomocný, lze se proti němu odvolat k vrchnímu soudu.