video-severni-obchvat-suchdol-238.jpgMagistrát při vydání územního rozhodnutí k pražskému silničnímu okruhu mezi Ruzyní a Březiněvsí nerespektoval doporučení ministerstva životního prostředí (MŽP) a rozhodl v rozporu se zákonem.

Takový je postoj ministerstva životního prostředí (MŽP) k variantě severní části pražského dálničního okruhu přes Suchdol. O té v pátek rozhodl  Stavební odbor pražského magistrátu.

Ministerstvo přitom při posouzení vlivu stavby na životní prostředí (EIA) doporučilo severní variantu přes Řež. Nyní zkoumá právní možnosti, kterými by magistrát donutilo k nápravě.

Související

MŽP považovalo jižní trasu za krajní řešení pro případ, že by se nepodařilo dojednat vedení severní varianty kolem Ústavu jaderného výzkumu Řež. To se však vloni podařilo.

Podle Bursíkova rezortu je stávající rozhodnutí v rozporu i příslušnou evropskou směrnicí k posuzování vlivů na životní prostředí.

"Pražský magistrát při přípravě rozhodnutí nerespektoval dokumentaci a stanovisko EIA ani to nezdůvodnil, ačkoli to platná legislativa požaduje," uvedl ministr životního prostředí Martin Bursík.

S tím příslušný odbor magistrátu nesouhlasí. "Jižní varianta byla pro město ta jediná správná," uvedl již dříve mluvčí magistrátu Jiří Wolf.

NOVĚ! Video.iHNed.cz
video-severni-obchvat-suchdol-117.jpg 
VIDEO - Vizualizace: Severní obchvat Prahy povede přes Suchdol. Podívejte se kudy

 

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist