lanovy_most_praha__192x128_.jpgZákaz vjezdu pro vozy o hmotnosti nad šest tun přestal platit v 17 hodin.

Kamiony nemohly na most několik dní ve směru na Prahu 9, využívaly objížďku přes Švehlovou ulici a Průmyslovou ulici, kde se následně tvořily dlouhé kolony. Most opravovala Technická správa komunikací poté, co byl zde v polovině srpna zjištěn pokles konstrukce.

Uzavřeny zůstávají ještě krajní jízdní pruhy, které přímo sousedí s mostními římsami. V obou směrech jsou otevřeny dva pruhy, nákladní auta jezdí v pravém pruhu a jejich maximální rychlost je zde snížena na 60 kilometrů v hodině.

Lanový most je součástí jedné z nejvytíženějších pražských dopravních tepen a jeho uzavření si vyžádalo celkové zhoršení  situace, kde na mnoha místech dosahovala intenzita dopravy na stupeň pět.

O zhoršené dopravní situaci dále čtěte:

Podle pražského primátora Pavla Béma je hlavním viníkem poničení mostu  právě kamionová doprava a prohlásil, že hodlá udělat vše, aby kamiony v budoucích letech dostal z Prahy. Podle primátora vzniklá situace potvrzuje nutnost dokončit zásadní stavby městského okruhu, aby podobné problémy na přetížených silnicích neměly za následek další dopravní kolaps.

Lanový most byl otevřen v prosinci 1996, kdy se stal jednou z nejdůležitějších částí Jižní spojky. Měří 400 metrů, a z toho je polovina plochy závěsná. Vytíženost mostu čítá denně téměř 100 tisíc aut.

Poslední srpnový víkend skončí v Praze i další omezení. Plný provoz bude zaveden v ulicích Anglická, Sokolská, Radlická a Patočkova ve Střešovicích. Dopravní omezení budou pokračovat v místech, kde se buduje městský okruh.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist