volkswagen_passat_r36__192x128_.jpgRychlá auta k pronásledování pirátů silnic dodá policii Volkswagen. Ze šesti nabídek na 16 vozů vybralo policejní prezídium model Passat R36. Za dodávku nových aut zaplatí policie 18,7 milionu korun.

Pro vozy, s kterými se do výběrového řízení přihlásila firma Samohýl Auto, podle mluvčí prezídia Veroniky Benediktové rozhodla nejnižší cena a celkově nejvýhodnější nabídka.

Stejný typ vozů nabídla neúspěšně také společnost CROSS Zlín. Škoda Auto nabídla policii model Škoda Superb 3,6 FSI 4Motion. S vozem Audi A4 3,2 FSI quattro se přihlásila společnost Import Volkswagen Group. AuTec Group zase chtěl v tendru uspět s vozem BMW 330 XI a společnost A. Charouz do výběru poskytla Volvo S80 T6.

Policie vyhlásila výběrové řízení 1. července letošního roku, přihlášky přijímala do 4. srpna.

Vozy mají být určeny pro dálnice a rychlostní komunikace. Nová auta měla jezdit na benzin a jejich motory měly mít výkon minimálně 190 kilowattů, také měly být schopny dosáhnout maximální rychlosti alespoň 250 kilometrů za hodinu. Podle mluvčí musela vozidla splňovat i nároky na speciální vybavení související s policejní činností.

Policie o nových vozech rozhodla v úterý. "Pokud nebudou ze strany ostatních účastníků výběrového řízení ve stanovené lhůtě podány námitky, bude smlouva s vítěznou společností podepsána do 30 dnů," uvedla mluvčí.

Čtěte také

Letos v červnu už policie podepsala jeden ještě o poznání větší kontrakt. Smlouvu na 2800 nových aut v hodnotě 1,32 miliardy korun od společnosti Škoda Auto