Tři stovky lidí z několika zemí se zúčastnily sobotního shromáždění příznivců Dělnické strany (DS) v Hradci Králové. Extremisté měli původně zamířit na mítink a koncert v letním kině, radnice ale v pátek vypověděla smlouvu o pronájmu.
Účastníci nakonec vzali zavděk Ulrichovým náměstím, kde si vyslechli několik projevů. V davu se nacházela řada známých tváří krajně-pravicové scény, byly vidět prapory Dělnické strany i dalších uskupení.
Akci monitorovalo několik desítek příslušníků pořádkové policie a také šestičlenný antikonfliktní tým, celá akce se ale nakonec obešla bez policejního zásahu.
Z nádraží na náměstí: Dělnická strana v Hradci Králové



Z nádraží na náměstí: Dělnická strana v Hradci Králové



Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist




