Manželé nebo manželky, sourozenci a rodiče mohou každý dostat po 240 tisících korunách, České dráhy se podle vyjádření tiskového oddělení pokusí vyplatit odškodné do dvou týdnů. Na nižší odškodnění budou mít nárok i lidé, kteří se při tragické nehodě ve Studénce na Novojičínsku zranili.

Čtěte více:

České dráhy vytvořily speciální tým pracovníků, který bude záležitosti kolem odškodnění řešit. Od pondělního rána bude fungovat speciální telefonní linka, na kterou se pozůstalí budou moci obrátit. Telefonisté jim poradí, jak nejlépe postupovat, aby získali odškodnění.

"Prosíme všechny zraněné, pozůstalé i ty, kteří utrpěli materiální újmu, aby se ozvali na číslo 972 211 111. Odborníci jim poradí, jak dále postupovat," řekl ČTK mluvčí drah Ondřej Kubala.

Studénkou už projíždějí vlaky

Českým drahám se krátce po nedělní půlnoci podařilo částečně obnovit provoz na trase, kde se v pátek událo největší železniční neštěstí v ČR za posledních třináctnáct let. Místem zatím mohou vlaky projíždět pouze po jedné koleji, do nedělní půlnoci by se podle mluvčího drah Kubaly mělo podařit zprůjezdnit obě.

Čtěte více:

Policie také už zná jména všech sedmi zemřelých. Je mezi nimi pět Čechů, tři ženy a dva muži, dále jedna Polka a jeden muž ukrajinské národnosti. Jako poslední byla v neděli ráno identifikována Češka z Ostravy. V nemocnicích na severní Moravě je stále 33 zraněných, stav jednoho z pacientů je kritický.