Dva mrtvé si vyžádala hromadná nehoda, která se v úterý stala na Vysočině na dálnici D1. Na
Podle Topolánka je šest pruhů na D1 nesmysl
Na D1 hořel kamion, ve směru na Brno byla přes hodinu uzavřena
Stále ještě není vyloučeno, že pod havarovaným kamionem v nepřístupném terénu je další člověk. "Taková hypotéza byla vyslovena na místě, ale nikdo nikoho zatím nenašel," dodala Richterová s tím, že vyloučit ji bude možné až po zvednutí kamionu. Doprava v opačném směru na Brno je průjezdná jen stoupacím pruhem. "K úniku chemických látek z nákladu nedošlo," řekl ČTK operační důstojník krajských hasičů. Jedna z nádrží havarovaného kamionu se ale protrhla a záchranáři na místě museli učinit opatření, aby se nafta nedostala do vodních toků směřujících do vodního díla Želivka, která slouží jako zdroj pitné vody.
"Jeden kamion tam vletěl do protisměru a srazil se tam s dalšíma dvěma," řekl ČTK operační důstojník policie. "Je to masakr," popsal místo havárie jeden řidič. Od Prahy podle něj jely dva kamiony vedle sebe. Jeden v rychlém a druhý v pomalém pruhu. Ten v pomalém pruhu toho, co jel v rychlém pruhu, vytlačil přes svodidla do protisměru, kde se čelně srazil se dvěma osobními auty a dvěma kamiony. Dvě osobní auta jsou úplně na odpis, konstatoval. V protisměru jel kamion, který převážel polypropylénové kuličky, ty se z protržených pytlů vysypaly na dálnici a částečně na břeh svažující se k vodní nádrži.
Pět dalších mrtvých
Kromě zmíněné D1 při dalších čtyřech vážných dopravních nehodách v úterý zemřelo už pět lidí a nejméně pět dalších utrpělo zranění. Mezi vozidly, která havarovala, byly čtyři kamiony.
Vážné následky měla v úterý nehoda mezi obcemi Ostrov a Čankovice na Chrudimsku. Při srážce dvou kamionů a dodávky zde zemřeli dva lidé. Náraz vozidel byl podle mluvčí pardubických hasičů Venduly Horákové tak silný, že dodávku rozdrtil na dva kusy.
U obce Jablůnka na Vsetínsku přišel kolem poledne o život mladý muž, když auto značky BMW, v němž cestoval jako spolujezdec, narazilo do kamionu. Přibližně ve stejné době u Hory Svatého Šebestiána na Chomutovsku nepřežil čelní střet s kamionem řidič vozidla Volkswagen Vento, který z dosud nezjištěných příčin vjel do protisměru.
Na silnici mezi Skalnou a Plesnou na Chebsku odpoledne zahynula dvacetiletá řidička. Žena zřejmě nezvládla na mokré vozovce řízení a narazila do stromu. Náraz byl tak prudký, že se auto téměř rozpůlilo a začalo hořet.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist