premysl_rabas_katerina_jacques_zeleni__192x128_.jpgPředsedou poslaneckého klubu Strany zelených se stal Přemysl Rabas. Novináře o tom během dnešního jednání klubu informovala poslankyně a bývalá šéfka šestičlenné frakce nejmenší vládní strany Kateřina Jacques. Rabas se dnešního zasedání klubu nezúčastnil.

Od zelených přišla také další zpráva, že poslankyně Věra Jakubková a Olga Zubová zůstávají v poslaneckém klubu strany. Jakubková a Zubová před týdnem zveřejnily čtyři body, jejichž projednáním podmiňovaly své setrvání v klubu Strany zelených. Týden uplynul a poslankyně oznámily: Zůstáváme.

Jakubková se Zubovou novinářům řekly, že se tak rozhodly po konzultaci se stranickými kolegy. Vede je k tomu prý také loajalita ke koalici.

Podle Zubové a Jakubkové se objevily informace o tom, že své kroky konzultují se sociální demokracií. Obě to ale ve svém úterním prohlášení důrazně popřely.

"Spekulace o propojení našeho rozhodování s předsedou sociální demokracie Jiřím Paroubkem jsme již nejednou odmítly a činíme tak i nyní. Problémy sociální demokracie si tato strana musí řešit sama a s námi nemůže jakkoliv v tomto smyslu počítat," uvedly Zubová a Jakubková v písemném vyjádření, které rozeslaly novinářům.