Poslanec Jan Hamáček z ČSSD v pořadu kritizoval vládu, že zvolila kvůli schválení smlouvy o umístění amerického radaru v Brdech nestandardní taktiku. "Opozice si to nenechá líbit. Vyhrazujeme si právo revize takto podepsané smlouvy a případně i jejího vypovězení," řekl Hamáček.
Podle Vondry ale není odchod poslance Petra Wolfa z ČSSD výsledkem žádných "mafiánských praktik ODS", jak tvrdí sociální demokraté. Sám Wolf potvrdil svůj odchod ze strany v pořadu Nedělní partie televize Prima.
"V ČSSD je zřejmě skupina lidí, kteří obtížně snášejí formu vnitřního tlaku. Ohrazuji se, že by to mělo něco společného s politikou vlády. Je to jen brutální nátlak ze strany Davida Ratha a dalších," podotkl Vondra.
Podle Hamáčka není možné, aby smlouvu o tak důležité otázce, jakou je americký radar v Česku, odhlasovala jen většina 102 poslanců.
Vondra ale odmítl, že by šlo jen o tato čísla. "Musíme hlasovat o radaru s chladnou hlavou. Vláda pokračuje jen v tom, co předchozí v čele s ČSSD započala," dodal
Vondra také potvrdil, že v červenci do Česka přijede americká ministryně obrany Condoleezza Riceová. Ta by zde mohla podepsat první smlouvy týkající se radarového zařízení a přítomnosti amerických vojáků v Brdech.
Přidejte si Hospodářské noviny
mezi své oblíbené tituly
na Google zprávách.
Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.
- Veškerý obsah HN.cz
- Možnost kdykoliv zrušit
- Odemykejte obsah pro přátele
- Ukládejte si články na později
- Všechny články v audioverzi + playlist