Poslanec Jan Hamáček z ČSSD v pořadu kritizoval vládu, že zvolila kvůli schválení smlouvy o umístění amerického radaru v Brdech nestandardní taktiku. "Opozice si to nenechá líbit. Vyhrazujeme si právo revize takto podepsané smlouvy a případně i jejího vypovězení," řekl Hamáček.

Podle Vondry ale není odchod poslance Petra Wolfa z ČSSD výsledkem žádných "mafiánských praktik ODS", jak tvrdí sociální demokraté.  Sám Wolf potvrdil svůj odchod ze strany v pořadu Nedělní partie televize Prima.

"V ČSSD je zřejmě skupina lidí, kteří obtížně snášejí formu  vnitřního tlaku. Ohrazuji se, že by to mělo něco společného s  politikou vlády. Je to jen brutální nátlak ze strany Davida Ratha a dalších," podotkl Vondra.

Podle Hamáčka není možné, aby smlouvu o tak důležité otázce, jakou je americký radar v Česku, odhlasovala jen většina 102 poslanců.

Čtěte také

Vondra ale odmítl, že by šlo jen o tato čísla. "Musíme hlasovat o radaru s chladnou hlavou. Vláda pokračuje jen v tom, co předchozí v čele s ČSSD započala," dodal

Vondra také potvrdil, že v červenci do Česka přijede americká ministryně obrany Condoleezza Riceová. Ta by zde mohla podepsat první smlouvy týkající se radarového zařízení a přítomnosti amerických vojáků v Brdech.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist