jezek-vlastimil__192x128_.jpgŘeditel Národní knihovny Vlastimil Ježek se chystá v podzimních senátních volbách za lidovce kandidovat v Praze 9.

Oznámil to spolu se šéfem strany Jiřím Čunkem na tiskové konferenci ve sněmovně. Poté mu lidovci věnovali základní kámen na stavbu budoucí budovy Národní knihovny. Na Ježkově kandidatuře se shodl i celostátní výbor KDU-ČSL.

"Mám za sebou víc než rok, ve kterém jsme právě díky pražské politice nepostoupili ani o píď," uvedl Ježek. Hlavní slovo v pražské politice má ODS. Ježek si ale nemyslí, že by záměru postavit na Letné knihovnu mohla jeho kandidatura do Senátu za lidovce uškodit. Dodal, že do strany se vstoupit nechystá.

Čtěte také

Spory o výstavbu nového objektu Národní knihovny se táhnou už přes rok. Týkají se financování, pozemku i regulérnosti soutěže, z níž vzešel návrh architekta Jana Kaplického - takzvaná chobotnice.

Premiér Mirek Topolánek (ODS) a ministr kultury Václav Jehlička (KDU-ČSL) už dříve uvedli, že na výstavbu nejsou peníze. Čunek na tiskové konferenci zopakoval, že se chce zasadit o to, aby vláda ve státní pokladně chybějící prostředky našla.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist