mirek_topolanek_detail__192x128_.jpg"Do Itálie jsem odjel na pozvání Silvia Berlusconiho," řekl na tiskové konferenci Topolánek. "Bydlel jsem v jeho domě, ubytování a stravu tak přirozeně hradil on," dodal Topolánek.

Cesta do Itálie ale už byla hrazena ministrem dopravy Alešem Řebíčkem, který ještě s několika poradci a politiky doprovázel na cestě Topolánkovu rodinu. "Pan ministr teď pošle každému podrobný rozpis nebo fakturu s náklady, které byly. Počítám tak s 60 až 70 tisíci na každého," sdělil premiér.

Čtěte také

Topolánkova cesta se stala terčem kritiky i ve vlastní straně. "Silná politická osobnost nemůže jet na cestu, ve které je zkombinovaná trochu dovolená, trochu výlet s kamarády a trochu výlet s ministry. Není možné, aby byl celé veřejnosti ukázán vztyčený prostředník," prohlásil například Vlastimil Tlustý.

Dovolená se probere také na nadcházející schůzi sněmovny, která začíná v úterý. Předsedy vlády se na detaily dovolené bude ptát místopředseda opoziční ČSSD a poslanec Bohuslav Sobotka. Podle Sobotky by lidé měli znát vysvětlení Topolánkovy cesty a slyšet, "zda se tam rekreoval, nebo zda v zákulisí vyjednával o prodeji státního majetku".

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist