mirek_topolanek_detail__192x128_.jpgÚřad vlády odmítl sdělit jakékoli bližší podrobnosti s tím, že jde o soukromou cestu, k níž se nebude vyjadřovat. 

Na cestu do Itálie pozval Topolánka premiér Silvio Berlusconi. Kromě poradce Marka Dalíka se jí účastnil také ministr dopravy Aleš Řebíček. Celkem se mělo do Itálie vydat asi deset lidí.

Podle Rádia Česko z kuloárních informací vyplývá, že skupina letěla společností ABS Jets. Firma je propojená s finanční skupinou J&T.

Čtěte také

Jan Váňa z ABS Jets to ale nepotvrdil. "My zásadně neříkáme, kam a s kým létáme. Jména klientů ani destinace nesdělujeme." řekl Rádiu Česko.

Podle Váni stojí letová hodina letadla Embraer Legacy, do kterého se vejde víc než deset lidí, 5 a půl tisíce euro a start a přistání čítá dvanáct set euro. Cesta na Sardinii by tak přišla přibližně na zhruba dvě stě tisíc korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist