soud-soudni-sin-soudci-192.jpgRozhodnutí v případu jejich žaloby bylo odloženo proto, že se omluvila svědkyně. Pracovnice cestovní kanceláře, na jejímž předvolání obě strany trvaly. Navíc soud žádá po majiteli cestovní kanceláře, aby předložil účetní doklady o tom, jakou službu tehdy účastníkům pobytu poskytoval. Další žaloba na řidiče Pavla Krbce, chomutovskou cestovní kancelář Vlna i zkrachovalého dopravce Milana Jurštáka se tedy nejspíše nedočká rozuzlení.

 

Manželé Hartovi přišli před pěti lety při nehodě o jedenadvacetiletého syna Viktora. Po řidiči žádají každý 300.000 Kč odškodného, po přepravci každý 55.500 Kč a po majiteli kanceláře Eduardu Knappovi každý 1,5 milionu korun.

Čtěte více o havárii u Nažidel:


Krajský soud řeší několik dalších žalob ve stejné věci, kdy pozůstalí žádají náhradu nemajetkové újmy. I v těchto případech se jednání kvůli nemocné svědkyni odsouvají. Mezi pozůstalými je například lékařka Natálie Rubanová. Za ztrátu svých blízkých žádá omluvu a 200.000 Kč a po dopravci podíl z likvidačního zůstatku 20.500 Kč. Totéž chce Jana Kotková, které při nehodě zemřela dcera.

 

Účastníky tragédie byli převážně mladí lidé z plaveckého oddílu TJ Slovan Karlovy Vary, kteří se vraceli z Alp. Krátce po přejetí českých hranic se autobus s 52 lidmi zřítil ze sedmimetrového svahu. Na místě zemřelo 19 lidí, další člověk zraněním podlehl později, 26 lidí bylo zraněno.