Policie navrhla žalobkyni, aby předala soudu jeden z případů podnikatele Radovana Krejčíře, v němž jde o údajné tunelování společnosti Technology Leasing. Za úvěrový podvod spáchaný ve prospěch zločinného spolčení hrozí obviněným až 12 let vězení. Policie dnes doručila spis s návrhem na podání obžaloby.

Mluvčí protikorupční policie Veronika Dumková podle agentury ČTK řekla, že vyšetřovatel navrhl obžalovat osm lidí. Šest z nich z úvěrového podvodu a zločinného spolčení a dva ze zneužití informací v obchodním styku.

Krejčíře, který žije v Jihoafrické republice a čeká tam na rozhodnutí ohledně jeho vydání do ČR, policie stíhá jako uprchlého. V případu Technology Leasing viní Krejčíře a další lidi z toho, že na sklonku roku 2003 firmu vytunelovali přes úvěr u České spořitelny. Škoda, kterou údajně podvodem způsobili, se odhaduje na 150 milionů korun.

Tento článek máteje zdarma. Když si předplatíte HN, budete moci číst všechny naše články nejen na vašem aktuálním připojení. Vaše předplatné brzy skončí. Předplaťte si HN a můžete i nadále číst všechny naše články. Nyní první 2 měsíce jen za 40 Kč.

  • Veškerý obsah HN.cz
  • Možnost kdykoliv zrušit
  • Odemykejte obsah pro přátele
  • Ukládejte si články na později
  • Všechny články v audioverzi + playlist