Nejvyšší státní zástupkyně Renáta Vesecká uvedla pro rozhlasovou stanici Frekvence , že někteří státní zástupci pod vedením bývalého pražského vrchního státního zástupce Jiřího Kulvejta pracovali jen formálně a byli spíš ve vleku policie místo toho, aby na ni dohlíželi.


Podle ní by měli být žalobci daleko aktivnější, měli by více určovat, jak se bude co stíhat, měli by do určité míry vést policii a dohlížet na ni během vyšetřování. Někteří se dosud spokojovali jen s následnou kontrolou. Kulvejtovo odvolání tak bylo způsobeno rozdílným pohledem na řízení státních zastupitelství, zopakovala Vesecká.


Ministr spravedlnosti Jiří Pospíšil odvolal Kulvejta 14. února. Ve funkci ho vystřídal Vlastimil Rampula z nejvyššího státního zastupitelství.


Do funkce vrchního státního zástupce v Praze jmenoval Kulvejta tehdejší ministr spravedlnosti Pavel Rychetský s účinností od 2. ledna 2001. Ve funkci nahradil Karla Brücklera, kterého odvolal Rychetského předchůdce v čele resortu Otakar Motejl. Rychetský tehdy volbu Kulvejta zdůvodnil dobrou zkušeností s jeho pracovními výsledky na generální prokuratuře po listopadu 1989.


Polistopadový generální prokurátor Rychetský tehdy jmenoval Kulvejta ředitelem odboru vyšetřování a trestního dozoru. A právě jemu připisoval úspěch ve sledované trestní kauze Miroslava Štěpána. Bývalý vedoucí tajemník městského výboru KSČ Štěpán byl v roce 1990 odsouzen k trestu odnětí svobody na dva a půl roku za to, že 28. října 1988 dal příkaz použít proti účastníkům demonstrace v Praze vodní děla a granáty se slzným plynem.


Kulvejt po čase prokuraturu opustil a do svého jmenování vrchním státním zástupcem v Praze působil v advokacii.