V pořadu vystoupil i bývalý ministr zahraničí Jan Kavan, který naznačil, že řada vysokých českých politiků dostala úplatky při obchodu s gripeny. V následném živém vstupu ČT později večer to však Kavan popřel.

Exministr s reportéry SvT, kteří jej nahrávali skrytou kamerou, hovořil v domnění, že jde o lidi z okruhu prodejců zbraní. "Nikdy jsem nebyl při diskusích o úplatcích, věděli, že jsem probritský. Měli větší zájem o ty, kdo byli nerozhodní a museli se přemluvit nebo koupit. Ale skutečnost, že peníze měnily majitele, byly tajemstvím, které v parlamentu věděla řada osob," řekl Kavan v dokumentu.

Kavan zmínil i možnost, že by mohl pomocí vlastních kontaktů případně brzdit policejního vyšetřování. V následném komentáři v pořadu však informace označil za zkreslené a vytržené z kontextu. Část z nich měla být podle exministra špatně přeložena.


"Nemám ponětí, jak se dá vyšetřování pozastavit. Nikdy jsem jim neřekl, že bych buď já uměl, nebo že bych měl nějaké přátele, kteří by uměli pozdržet, pozastavit či jakkoli ovlivnit vyšetřování," řekl ČT Kavan. Dodal, že když se o možnosti ovlivnit policejní vyšetřování švédští novináři opakovaně zmínili, podal na ně trestní oznámení kvůli nabádání k trestnému činu.

Repríza pořadu je naplánována na středu 28. února od 11.03 hod na ČT24.