tomas-julinek-uvazuje__192x128_.jpgHodina, kterou na setkání měl k vysvětlení nestačila, proto slíbil účast na semináři, kde vše vysvětlí celému představenstvu a poté i předsedům okresních sdružení.

Mezi ministrem a prezidentem ČLK Milanem Kubkem bylo cítit velké napětí. Kubek ministrovi vytkl, že s ČLK nejedná a nedává jí žádné návrhy zákonů k posouzení.

"Mám pocit, že prezident Kubek jako už na sjezdu se bojí, aby ministr mohl promluvit před členy ČLK, aby se mohli dozvědět pravdu," řekl ministr.

Podle Julínka se Kubek drží v roli jediného interpreta ministrových záměrů, postojů a pozic, takže podle ministra dostávají lékaři zkreslené informace. "V podstatě já se nemůžu dostat k širší veřejnosti, nebo vedení ČLK, proto jsem teď navrhl, aby se se mnou setkalo celé představenstvo, aby bylo více lidí a vědělo, že diskutuji," řekl ministr.

Čtěte také

Připomněl, že běžně hovoří s komorami zubařů a lékárníků. Jen s lékaři se to nedaří. Kubek má podle Julínka asi politické zadání možnou dohodu narušit. Kubek převzal vedení komory po dnešním poslanci ČSSD Davidu Rathovi, který je velkým Julínkovým kritikem. Ministr slíbil, že na setkání s představenstvem komory a seminář s předsedy sdružení si udělá čas co nejdříve.

V plénu zaznívaly návrhy na Julínkovo odvolání funkce ministra, zatím je ale žádný z účastníků nepředložil oficiálně. Kubek svolal poradu poté, co představenstvo jednomyslně návrh reformních zákonů ministra Julínka odmítlo. Na poradě se má širší vedení domluvit, jak zabránit Julínkovi v uskutečnění reformy.

Související