O tříbodovém zisku rozhodli hosté již v prvním poločase svými góly Lafata a Kovařík, za domácí až v nastaveném čase snížil Chramosta. Mladá Boleslav tak prohrála poprvé po třech výhrách, proti Jablonci se jí však tradičně nedaří. Naposledy ho porazila před více než třemi lety.

Kladenští dokázali otočit utkání Českými Budějovicemi a po výhře 2:1 oživili své naděje na záchranu. Na čtrnácté Slovácko nyní Středočeši ztrácejí dva a na svého dnešního soupeře tři body. Domácí brzy prohrávali po Otepkově gólu z přímého kopu, po pauze však vyrovnal Holub a osm minut před koncem rozhodl Tatanašvili. Nový kladenský kouč Stanislav Procházka se tak i ve druhém zápase po nástupu do funkce radoval ze tří bodů.

Příbramští fotbalisté porazili ve 24. kole nejvyšší soutěže Brno 3:1 a přeskočili svého dnešního soupeře v prvoligové tabulce, kde nyní figurují na 10. místě. V utkání hraném v chladném sychravém počasí rozhodnul druhý poločas, v němž domácí vstřelil dva rozdílové góly. Za hosty vstřelil jediný gól Jan Kalabiška, kterého loni v létě Příbram odložila jako nepotřebného do druholigové Vlašimi.

Fotbalisté Plzně v boji o pohárovou Evropu klopýtli v Olomouci. Sigma díky trefě Michala Hubníka zvítězila 1:0, ale hodně ji pomohlo i štěstí. Střihavka s Bystroněm dvakrát trefili tyč a čtvrthodinu před koncem se vyznamenal gólman Blaha, který chytil Horváthovi penaltu.

Teplicím se ještě víc vzdálilo čelo tabulky, když prohráli v Liberci 0:1. Po minulém nezdaru s Ostravou vyšli naprázdno podruhé za sebou, na jaře už potřetí a z pozici podzimního lídra se propadli až na čtvrté místo, čtyři body za vedoucím Baníkem. Třetí výhru Liberce z posledních čtyř ligových zápasů zařídil ve 44. minutě proměněnou penaltou Bořek Dočkal.

24. kolo první fotbalové ligy:
Mladá Boleslav - Baumit Jablonec 1:2 (0:2)
Branky: 90.+2 Chramosta - 28. Lafata, 45. J. Kovařík. Rozhodčí: L. Kovařík - Pelikán, Vysloužil. ŽK: Kúdela, Mendy, Procházka, Sedláček, Kalina - Haurdič, Zábojník, Drsek. Diváci: 3451.

SK Sigma Olomouc - FC Viktoria Plzeň 1:0 (1:0)
Branka: 34. Hubník. Rozhodčí: Královec - Gallo, Jiřík. ŽK: Hiedenreich, Bajer - Limberský. Diváci: 3370.

FC Slovan Liberec - FK Teplice 1:0 (1:0)
Branka: 44. Dočkal z pen. Rozhodčí: Mikel - Slavík, Tacina. ŽK: Papoušek, Vácha, Holeňák, Vojta - Stožický, Lukáš, Rosa. Diváci: 3728.

1. FK Příbram - 1. FC Brno 3:1 (1:1)
Branky: 22. Klesa, 53. Šmejkal, 72. Huňa - 42. Kalabiška. Rozhodčí: Adámek - Novák, Lakomý. ŽK: Plašil - Husár. Diváci: 3016.

SK Kladno - Dynamo České Budějovice 2:1 (0:1)
Branky: 53. Holub, 82. Tatanašvili - 20. Otepka. Rozhodčí: R. Hrubeš - Šterba, Teuber. ŽK: Holub, Novotný, Tatanašvili - Krob, Sedláček. Diváci: 1940.