Stejná diagnóza, srovnatelné komplikace a pokaždé jinak dlouhá léčba. Zatímco v pražské Všeobecné fakultní nemocnici leží člověk s mozkovou cévní příhodou v průměru šestnáct dní, v nedaleké Nemocnici Na Bulovce jen necelých osm a půl dne.

Vyplývá to z dat Všeobecné zdravotní pojišťovny, která mají Hospodářské noviny k dispozici. Nemocnice podle nich lze vůbec poprvé porovnávat podle toho, jak efektivně pracují.

Rozdíly v tom, kolik minut stráví pacient na sále, kolik dní na jednotce intenzivní péče a kolik na běžném pokoji v různých zdravotnických zařízeních, jsou velké.

Třebaže jde pokaždé o srovnatelně těžké případy. Pojišťovna totiž při porovnávání porodů, mozkových mrtvic nebo operací žlučníku s mírou komplikovanosti, kterou samy nemocnice vykazují, pracovala.

Chcete číst dál?

Ještě na vás čeká 50 % článku. S předplatným HN můžete začít číst bez omezení a získáte plno dalších výhod!

Máte již předplatné? Přihlaste se.

Nebo si kupte jen tento článek za 19 Kč.

Nákup jednoho článku

Vyberte si způsob platby

Platba kartou
 Rychlá online platba

Zpracování osobních údajů a obchodní sdělení

Pokračováním v nákupu beru na vědomí, že mé osobní údaje budou zpracovány dle Zásad ochrany osobních a dalších zpracovávaných údajů, a souhlasím se Všeobecnými obchodními podmínkami vydavatelství Economia, a.s.

Nepřeji si dostávat obchodní sdělení týkající se objednaných či obdobných produktů společnosti Economia, a.s. »

Zaškrtnutím políčka přijdete o možnost získávat informace, které přímo souvisí s vámi objednaným produktem. Mezi tyto informace může patřit například: odkaz na stažení mobilní aplikace, aktivační kód pro přístup k audioverzi vybraného obsahu, informace o produktových novinkách a změnách, možnost vyjádřit se ke kvalitě našich produktů a další praktické informace a zajímavé nabídky.

KOUPIT ČLÁNEK
Čekejte Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Pozor Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.

Zadejte e-mailovou adresu

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste si článek mohli po přihlášení kdykoliv přečíst.

Zdá se, že už se známe

Pod vámi uvedenou e-mailovou adresou již evidujeme uživatelský účet. Přihlaste se.

Jste přihlášen jako

Na e-mailovou adresu vám pošleme potvrzení o platbě.